31 Mart 2011 Perşembe

İmamın Ordusu 11 Nisan'da internette

Ahmet Şık ’ın yazdığı İmamın Ordusu isimli basılmamış kitabın kopyalarının mahkeme kararıyla silinmesinin ardından kitabın internette yayınlanacağı iddia edildi. Önceki gün uluslararası internet alan adı (domain) satışı yapan firmadan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce www.imaminordusu.com isimli internet sitesi satın alındı .

‘Yer yerinden oynayacak’Aynı saatlerde aynı adla twitter hesabı açıldı. “Türkiye’de yer yerinden oynayacak”, “Kitabı yayımlamamıza çok az zaman kaldı”, “11 Nisan 2011’i bekleyin” yazılarının bulunduğu Twitter hesabının yanı sıra internet sitesine de “Gazeteci Ahmet Şık’ın yazdığı ancak henüz basılmayan emniyet içindeki cemaat ilişkilerini konu alan İmamın Ordusu adlı kitabın her yerde aranan taslağına ulaştık ve çok yakında sayfamızda yayınlayacağız ” diye yazıldı. Kitabın Facebook hayran sayfası da açıldı. Hesap sahipleri, “Hazırlıyoruz, biraz daha sabır, yurt dışındayız, kopyamız güvende 11 Nisan 2011 ’i bekleyin!” diye yazdı.

Tescil eden: Cemaat
ABD ’deki godaddy sitesinden satın alınan www.imaminordusu.com sitesinin bilgi sorgulamasında tescil eden bölümünde “cemaat”, yönetici iletişimi bölümünde “Fethullah Gülen”, adres olarak Gülen’in yaşadığı ABD’nin Pennsylvania Eyaleti yer alıyor. IP ’den kiralanan sunucunun Washington’da olduğu anlaşılıyor.
Aşağıdaki linki tıklayıp siteye ulaşabilirsiniz.
http://imaminordusu.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ratings and Recommendations by outbrain