27 Nisan 2011 Çarşamba

Konfrut Gıda kumar tahtasına döndü!

Bir anda 6 liradan 23 liraya yükselen hisseler kısa sürede yeniden 13 lira seviyesine geriledi.
Konfrut Gıda hisselerinde olağandışı fiyat ve miktar hareketleri deyim yerindeyse ‘kumara’ dönüştü. Mart ayı sonunda 6 liradan işlem gören hisselerde ne olduysa spekülatör Erdem Üçyıldız’ın yüklü alımlarından sonra oldu. 7 liradan alıma geçen Üçyıldız, 10 liraya kadar 711 bin lot ve 689 bin lot olmak üzere toplam 1 milyon 400 bin lot alım yaptı. Bunlar borsaya bildirilen rakamlar olduğu için biliyoruz. Bildirilmeyen alım satım var mı, bulmuyoruz…

Üçyıldız dolaşımdaki yaklaşık 3 milyon 300 bin lot hissenin neredeyse yarısını ele geçirmiş oldu. Yüzde 49.9’u halka açık olan şirkette Üçylıdız’ın payı yüzde 25 seviyelerine yaklaştı. Erdem Üçyıldız yaptığı alımlarla neredeyse şirketin en büyük hissedarlarından biri konumuna geldi. Ve bu alımlardan sonra hissede sert fiyat hareketleri başladı. 23 liraya kadar giden hisseler bir anda çöküşe geçti.

Bu arada, Erdem Üçyıldız 10-22.80 lira fiyat aralığından yüklü miktarda alım ve satım yaptığını açıkladı. Şirket ise borsaya fiyat hareketliliğine neden olacak ‘özel bir durum yok’ açıklaması yapıyor. Yapılan işlemlere bakıldığında tek özel durum Erdem Üçyıldız’ın yaptığı yüklü alım satımlar olarak karşımıza çıkıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ratings and Recommendations by outbrain